Економіка BBC News Україна

Сполучені Штати продовжать впроваджувати обмеження для технологічного сектору Китаю, і схилятимуть до цього своїх партнерів – ЄС, Японію, Південну Корею. Японія значно збільшить витрати на оборону та переозброєння у відповідь на зростаючу військову потугу Китаю. Водночас рівень підтримки кабінету Фуміо Кісіди невисокий, не виключені дострокові парламентські вибори. Однак при всіх перипетіях внутрішньополітичної боротьби зменшення підтримки є виключеним, питанням є масштаби і темпи її збільшення. В обох партіях завжди знайдеться певна кількість фріків і екстремістів, як і симпатиків путінізму, та не вони визначають політику. Ситуація в ЄС і США доволі схожа в аспекті реакції центральних банків на інфляцію.

Обірвана Революція ГідностіТак звана “революція Гідності” була поетапною операцією по проведенню державного… Проте у ці дані входять два місяці торгівлі до 24 лютого. За січень-березень в Україні обсяги промислового виробництва скоротилися на 5,1 %.

І Федеральна резервна система, і Європейських центробанк поступово підвищують базові відсоткові ставки, намагаючись запобігти подальшому зростанню цін. Проте такі їхні дії призводять до подорожчання кредитів і загального негативного впливу на економічну активність. Відповідно, боротьба проти інфляції не дозволяє боротися з кризою шляхом розширення реальної економіки. Втім, такий захід є «меншим злом», покликаним уникнути гіперінфляції. Спочатку аналізуємо рівень реалізації нашого попереднього минулорічного прогнозу на 2022 рік.

Актуальна інформація про вплив глобальних криз на економіку

У Польщі, яка стала одним із головних українських партнерів за час війни, інфляція за підсумками жовтня становила майже 18%. Поступово бізнес і громадяни пристосовуються до діяльності в умовах війни. З квітня кількість резюме на сайтах працевлаштування стрімко зростала.

Влітку Індія вийшла на 3 місце в світі, обігнавши всі країни, крім Бразилії, а потім і Бразилію. 28 березня— компанія OneWeb, яка займалась розробкою та запуском супутників зв’язку, оголосила про банкрутство через фінансову кризу, викликану пандемією коронавірусу. 5 березня британська авіакомпанія https://www.0312.ua/list/432204 Flybe оголосила про введення тимчасової адміністрації і припинення польотів, таким чином, фактично авіакомпанія стала банкрутом. Серед причин припинення діяльності компанії — коронавірусна пандемія. 12 березня 2020 року фінансові ринки призупинили свою роботу через різке падіння курсу акцій.

Чи повернуться українці додому

Є вірогідність державного регулювання цих ринків у розвинутих країнах. Існує серйозна ймовірність поглиблення протистояння між ОПЕК+ і США на цьому ґрунті. Загальна сума імпорту за десять місяців 2022 рік склала трохи більше за 44 млрд дол. Втім, на початок грудня про повну зупинку через блекаут говорили лише 1% опитаних. Проте йдеться про великі підприємства із закордонними інвесторами. Для малого ж бізнесу блекаут став справжнім ударом під дих, визнають у ЄБА. Ця сторінка створена для того, щоб кожен громадянин міг легко дізнатися про головні економічні події в Україні, описані вІнфляційному звіті.

Перші зазнали масштабних руйнувань та мають великі проблеми зі збутом продукції через обмежене функціонування морських портів. Останнім часом енергетичні об’єкти стали основною ціллю російських ракет. Перебої з електроенергією і постійні обстріли міст ускладнюють і діяльність підприємств інших галузей. Це був один локдаун, на відміну від європейських країн, де восени теж запроваджували жорсткі обмежувальні заходи.

ГЛОБАЛЬНІ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНІ КРИЗИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ЕКОНОМІКУ ДЕРЖАВ

У ЦАР можливі загострення на кордонах країни, зокрема з Чадом. Можливі спроби переворотів в інших державах Сахелю, частину яких підтримуватимуть російські агенти. Слід очікувати розхитування ситуації в Узбекистані, де, після весняного спротиву спробам ліквідувати автономію Каракалпакії, у грудні розгортаються економічні протести в Самарканді. Можливі спроби Ташкента напряму звертатись по покровительство до Заходу (як через Тюркський союз, так і напряму до США). У Ємені триватиме режим перемир’я, досягнутий із квітня 2022 р., коли хусити й уряд Ємену за посередництва ООН знизили інтенсивність бойових дій. Однак головна суперечність Ірану та Саудівської Аравії в регіоні не вирішена, тому тривалий мир малоймовірний.

Ростислав Демчук: “Роспропаганду у ЄС не…

Відбудуться вибори у низці країн – Естонії, Греції, Туреччині, Польщі та Іспанії. Їхні результати не вплинуть на політику цих країн щодо України. Рівень підтримки України у війні не знизиться, вірогідно будуть зроблені важливі кроки до фактичної інтеграції України у структури НАТО. Продовження мобілізації нарощуватиме негатив до режиму, однак досить повільно. Пришвидшення цих процесів можливе за умови розширення військових дій (зокрема повітряної небезпеки) вглиб росії. Можливий один із прогнозів, хоча середньої ймовірності – усунення путіна та Пригожина. Розгортатиметься боротьба проти Кадирова старими елітами, що непокояться за власне життя.

Shopping Cart
Open chat
1
Chat with us 👋
Hi there 👋
How can I help you?