250 тысяч на развитие бизнеса Как получить грант от государства? Экономическая правда

У мирний час, звісно, стартапи точно не повинні підтримуватись з державного бюджету, для цього є венчурні фонди. Але оскільки зараз з інвестиціями не дуже, із зрозумілих причин, то й виникла така ідея. На максимальну суму можна претендувати за умови створення двох нових робочих місць. Серед проєктів за цим напрямом зустрічаються абсолютно різнопланові ідеї. Типовий портрет українця, який звернувся до Ощаду по консультацію щодо отримання мікрогранту, виглядає наступним чином. Це вже зареєстрований ФОП (51%), чоловік (59%) у віці років (40%).

250 тисяч на бізнес

Фокус розповідає, на яких умовах держава готова видавати українцям гроші на власну справу. З 27 лютого по 12 березня приймають заявки від громадян, які планують запустити свій бізнес і створити нові робочі місця. Держава готова підтримати українців і надати їм від 50 до 250 тисяч гривень на цю справу. Всі матеріали, розміщені на цьому сайті з посиланням на агентство «Інтерфакс-Україна», не підлягають подальшому відтворенню та/або розповсюдженню в будь-якій формі, крім письмового дозволу агентства «Інтерфакс-Україна». Витратити кошти можна виключно у затверджених в рамках гранту школах. Заявки учасників разом з пакетом документів приймаються центрами зайнятості. Одержувачам гранту надається електронний сертифікат для професійного навчання, який гарантує оплату навчальних послуг.

Повітряні сили розповіли, скільки ракет може бути зараз у росіян

Рішення про видачу грошей тому чи іншому заявнику за програмою грантів надає уповноважений на це орган. Програмі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН можуть взяти участь аграрні виробники з кількох західних областей. Протягом 10 робочих днів фахівці Ощадбанку та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту. Також, за його словами, не менш важливим є строк використання коштів. Матеріали з плашками “Р”, “Новини партнерів”, “Новини компаній”, “Новини партій”, “Інновації”, “Позиція”, “Спецпроект за підтримки” публікуються на комерційній основі. Використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

По-четверте, КМУ анонсувало, що отримувачі мікрогрантів зможуть оформити додатковий інвестиційний кредит за Програмою «5-7-9%». Проте, на практиці отримати кредит за цією програмою не так вже й легко. Банки, як правило, скептично налаштовані до новостворених суб’єктів підприємницької діяльності або до суб’єктів із невеликим оборотом, оскільки бояться, що вони просто не зможуть повернути кошти. Заявників держава надає грант https://oteplicah.com/vybor/isle-of-capri-otkroetsya-kak-horseshoe-lake-charles-12-dekabrya у розмірі 70% від вартості проєкту (без ПДВ), але не більше 7 мільйонів гривень, і лише 30% сплачує сам інвестор. Усі наступні заявники отримують грант на 50% вартості проєкту (без ПДВ), але не більш як 5 мільйонів гривень. «Якщо програма буде вдалою, що стане очевидним цього року, будуть нові програми. Тим більше що за такими програмами можливе отримання ґрантів Євросоюзу на відновлення бізнесу», – зазначає вона.

Аналітика”Нафтові війни” та їх вплив на Україну і світ – від виборів у США до “труби Медведчука”

В тому числі внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від війни. При цьому створення нових офіційно оформлених робочих місць не є обов’язковим. Грантодавець заохочує залучення у виробничо-збутові ланцюжки місцевого вразливого населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від війни. Створення офіційно оформлених робочих місць не є обов’язковим.

У Києві оголошено підвищений рівень небезпечності: чого остерігатися (інфографіка)

Українці, які бажають розвивати власну підприємницьку діяльність, але мають порівняно невеликий дохід, можуть отримати кошти на закупівлю матеріалів та обладнання, необхідних для початку бізнесу. До прикладу, тернополянка Ілона Левицька отримала від держави грант на 245 тисяч 500 гривень і розширила власний центр раннього розвитку дітей «Мудрик». Пошук приміщення, проведення ремонтних робіт, закупівля меблів та підбір персоналу. І вона задоволена, що одного разу натрапила на інформацію про гранти від держави.

Доопрацювання бізнес-плану може бути здійснено лише єдиний раз. 7 порад, як успішно скористатися перевагами програми “Власна справа” у 2024 році. Авторизуйтесь на порталі Дія та заповніть відповідну форму. Далі кошти скерують на закупівлю необхідного обладнання. Об’єктивно, державі набагато вигідніше, шляхом сприяння, створити нові робочі місця та отримувати надходження до бюджету, аніж здійснювати постійні бюджетні витрати на соціальну допомогу безробітним. Не знають про програму й у Національній раді з відновлення України від наслідків війни.

Ці кошти можна буде спрямувати на будівництво чи реконструкцію приміщень, придбання додаткового обладнання та фінансування оборотного капіталу. Держава планує частково фінансувати будівництво теплиць за схемою 70/30, де 70% фінансує держава, а 30% – підприємець. В одні руки планують видавати від 5 до 7 млн грн на рік. Охочі отримати ці гроші підприємці зможуть оформити відповідні заявки через портал «Дія», або звернутися до відділень Ощадбанку, який виступає уповноваженим банком програми. Останній вже оголосив, що з 1 липня приймає заявки від бізнесу. Перша програма передбачає надання безповоротних грантів в сумі до 250 тисяч гривень на створення нового або розвиток наявного бізнесу. Проте програма буде продовжена на наступний рік і подача заявок стартує орієнтовно у лютому (принаймні, так було у 2023-му), розповіли Фокусу у Центрі зайнятості.

Підприємці можуть отримувати від держави гранти та пільгові кредити. На фінансування проєкту Міністерству економіки виділили 16 мільярдів гривень. Якщо новостворене підприємство буде зруйновано внаслідок війни, то держава зобовʼязується повернути кошти, які інвестував підприємець. Як отримати житловий сертифікат для компенсації за знищене під час війни житло. Варто відмітити, що особливо корисним для економіки буде розгортання іншої програми – з розвитку переробки. Ця програма передбачає вищу “стелю” максимального гранту – 8 мільйонів гривень.

Shopping Cart
Open chat
1
Chat with us 👋
Hi there 👋
How can I help you?